טיפות » סגולות » סגולות לשמחה ולפורים

קטגוריות

זמני כניסת השבת
כניסת ויציאת שבת פרשת ויצא
ט' כסלו תשפ"ב - 12.11.2021

ירושלים :
כניסת שבת 16:01
יציאת שבת 17:19

ת"א :
כניסת שבת 16:21
יציאת שבת 17:20

חיפה :
כניסת שבת 16:11
יציאת שבת 17:18

באר שבע :
כניסת שבת 16:24
יציאת שבת 17:21

שבת שלום !!!
הפופולארים
פורסם ע"י the-shadow ב: 24-07-2011, 20:22      
קטגוריה: סגולות
 (הצבעות #: 1)

א. הסגולה הטובה ביותר להשגת השמחה ולהסרת הדאגות, היא על ידי חיזוק האמונה והביטחון בהשם יתברך, והידיעה הברורה שכל מה שעובר על האדם זה מהשם יתברך, ואך ורק לטובת האדם. גם מחקר של המחלקה לפסיכיאטריה בבית הספר לרפואה הארוורד קבע, כי העמקת האמונה והביטחון בה', ולימוד ספר "חובת הלבבות" שער הביטחון, מורידים את מפלס החרדות והדיכאון בקרב מטופלים. (עיתון "מרכז העניינים" 14/2/11).
ב. סגולה לשמחה, ישתה משקה חם, או יאכל פת חמה, או יתרחץ במים חמים במוצאי שבת, וזה כוונת חז"ל "חמין במוצאי שבת מלוגמא [תרופה]", כוונתם שזו רפואה להסרת העצבות. וכדאי שיאמר בפיו בעת עשיית הסגולה הנ"ל "חמין במוצאי שבת מלוגמא". (סגולות ישראל ע,מ. חזון עובדיה שבת ב,תמז).
ג. סגולה להסרת העצבות היא אכילת תמרים. (גמ' כתובות י' סוף ע"ב).
ד. צימוקים שחורים מסירים הדאגה והמרה השחורה. (אביעה סגולות עמוד 92 בשם "מרפא הבושם").
ה. אכילת דבר בצבע אדום, מגרשת את הדאגה והעצבות. (שם בשם הגר"ח פלאג'י זצ"ל).
ו. סגולה להסרת הדאגות, יאמר מיד אחר ברכות השחר בלי הפסק כלל בשום דיבור, 3 פעמים: "מיכאל הכהן הגדול שר ואפוטרופוס של ישראל". ( שם ד,א).
ז. סגולה שיתקבלו התפילות עבור כל דבר ועניין, על עצמו ועל קרוביו, להשכים בבוקר ביום פורים ולהרבות בתפילה ובבקשה לפני השם יתברך. כי יום פורים הוא עת רצון מאד, וכל העולמות העליונים שרויים בשמחה וברצון, והתפילות מתקבלות ביום זה. ורמזו על כך את מאמר חז"ל לגבי פורים "כל הפושט יד – נותנין לו", כלומר, כל הפושט ידו לבקש מהשם – נותנין לו. (שם פ,ד).
ח. כל השותה יין בפורים, נחשב לו כאילו התענה שבוע שלם, וזו סגולה להמתקת הדינים [לביטול מידת הדין] ולקריעת כל הדברים שמפסיקים בינינו לבין אבינו שבשמיים. (שם).


תגיות:
חזרה
  • תגובות: 0
  • צפיות:3025
אינך רשום או מחובר לאתר כעת
כדי להנות מתכניו המלאים של האתר הירשם עכשיו או התחבר לאתר דרך תיבת ההתחברות

eXTReMe Tracker