טיפות » סגולות » סגולות המצה וזהירות מחמץ

קטגוריות

זמני כניסת השבת
כניסת ויציאת שבת פרשת חיי שרה
כד' חשוון תשפ"ב - 29.10.2021

ירושלים :
כניסת שבת 17:12
יציאת שבת 18:28

ת"א :
כניסת שבת 17:32
יציאת שבת 18:30

חיפה :
כניסת שבת 17:22
יציאת שבת 18:28

באר שבע :
כניסת שבת 17:35
יציאת שבת 18:31

שבת שלום !!!
הפופולארים
פורסם ע"י the-shadow ב: 24-07-2011, 20:20      
קטגוריה: סגולות
 (הצבעות #: 2)

א. כל הזהיר באכילת מצה כתקונה, ניצול מכל דברים רעים, ורמזו על זה את הפסוק: "כי מכל צרה הצילני". ראשי תיבות מצה. (סגולות ישראל מערכת מ אות קג)
ב. אכילת מצה מועילה ממש לרפואה, כמו שאמרו בזוהר הקדוש שנקראת "אוכל של רפואה". וזוכה על ידה לאריכות ימים. וכן גורמת שיברחו שדים ומזיקים ודברים רעים, כמו כח סגולת המזוזה. (שם)
ג. מי שיאכל מצה לשמה ובשמחה רבה, נכון לבו ובטוח, שלא יאונה אליו שום נזק בודאי באותה שנה. וכן תגן על האדם במשפט ביום ראש השנה, ותעלה לו שנה טובה ומוצלחת עם שפע ברכות ורוב נחת. (שם)
ד. כל הזהיר אפילו ממשהו חמץ בפסח מובטח לו שלא יחטא כל השנה כולה. (האר"י)
ה. המצניע חתיכה קטנה מן האפיקומן בביתו זו סגולה לשמירה ולפרנסה טובה. וזו סגולה לילדים, וסימנך "וצפונך (מלשון צָפוּן) תמלא בטנם". ואכילת אפיקומן – סגולה לרפואה. והמניחה בארנקו – על ידי זה תשרה ברכה בכספו, וסימנך: אפיקומן בגימטריא פז"ר, שע"י האפיקומן יוכל לפזר מתנות לאביונים. (סגולות נפלאות עמוד נד). "לפני 10 שנים באו גנבים לביתי, והיה לי 2 קופסאות של שטרות ותכשיטים, ובאחת מהם שמתי חתיכה קטנה ממצת "האפיקומן", וראה זה פלא! הגנבים לא נגעו בזה, ובקופסא השנייה שלא היה "מצת אפיקומן" גנבו, על אף שזה היה אחד ליד השני". (מכתב למערכת משנה שעברה).


תגיות:
חזרה
  • תגובות: 0
  • צפיות:3190
אינך רשום או מחובר לאתר כעת
כדי להנות מתכניו המלאים של האתר הירשם עכשיו או התחבר לאתר דרך תיבת ההתחברות

eXTReMe Tracker