טיפות » סגולות » הסיבות המונעות פרנסה...

קטגוריות

זמני כניסת השבת
כניסת ויציאת שבת פרשת חקת
ד' תמוז תש"פ-26.06.2020

ירושלים :
כניסת שבת 19:13
יציאת שבת 20:30

ת"א :
כניסת שבת 19:30
יציאת שבת 20:33

חיפה :
כניסת שבת 19:25
יציאת שבת 20:35

באר שבע :
כניסת שבת 19:29
יציאת שבת 20:30


שבת שלום !!!
הפופולארים
פורסם ע"י the-shadow ב: 30-05-2012, 22:03      
קטגוריה: סגולות
 (הצבעות #: 3)

כעס: כאשר רוצים להביא לאדם שפע מן השמים בוחנים אותו במידת הכעס ואם הוא מתגבר ולא כועס אז הוא מקבל את השפע מן השמים. (ליקוטי עצות, ערך "כעס" אות ח`)

 

מחלוקת: כאשר האדם הוא במחלוקת עם אחרים הוא גורם להפסיד לעצמו את השפע המגיע לו כיוון שהשלום הוא הכלי שמחזיק את הברכה. אבל כאשר האדם הוא במחלוקת ואינו בשלום , אין לו כלי לקבל את השפע שה` מעוניין לתת לו.

 

 

שקר ורמאות: כאשר אדם משקר או מרמה בעסקים נראה לו שהוא הרוויח אבל האמת שהוא הפסיד וכל רווח שהגיע לו על ידי רמאות ושקר הוא יפסיד אותו במוקדם או במאוחר או שיהפך לו הכסף הזה כעושר השמור לבעליו לרעתו.

 

 

 

נדרים ונדבות: אדם שהתחייב לשלם לצדקה ועדיין לא שילם זה יכול לעכב את השפע שה` מעוניין לתת לו, כי ה` מחכה שימלא את התחייבותו ואז הוא יוכל להשפיע עליו את השפע המחכה לו.

 

 

 

זלזול בלחם ובפירורי לחם: המזלזל בפירורים של הלחם, המלאך שממונה על העניות רודף אחריו לגרום לו עניות (גמרא חולין ק"ה, וזוהר דף רמ"ד) יש לשים את הלחם שנשאר בשקית ניילון ולשים מעל פח הזבל. אסור לזרוק לחם או פירורי לחם לפח עם כל הזבל!

 

 

 

הלוואה בריבית: מי שלווה או מלווה בריבית מפסיד מפרנסתו ולכן חשוב ללמוד הלכות ריבית ולשאול בית הוראה מתי ואיך מותר ללוות ולהלוות או להיכנס לאוברדפט בבנק.

 

 

 

חוסר נתינת צדקה: כאשר אדם לא נותן מספיק צדקה הוא מראה שאינו מאמין מספיק בבורא כדי להודות לו על השפע שהוא נותן לו, כמו שכתוב בגמרא על הבת של עשיר אחד שלא נתן מספיק צדקה ונגרם לו עניות.

 

 

 

עין הרע: כאשר אדם מראה ומתגאה בעושרו וכספו גורם שאחרים יקנאו בו ויצטערו בגללו וזה עניין עין הרע שהצער שלהם פוגע בו וגורם לו נזקים בממונו ועסקיו.


תגיות:
חזרה
  • תגובות: 0
  • צפיות:3033
אינך רשום או מחובר לאתר כעת
כדי להנות מתכניו המלאים של האתר הירשם עכשיו או התחבר לאתר דרך תיבת ההתחברות

eXTReMe Tracker