טיפות » כתבות בעניין זיווג ומזל » הקשר הזוגי - החשוב מבין הקשרים

קטגוריות

זמני כניסת השבת
כניסת ויציאת שבת פרשת תזריע מצורע תשע"ח :
כ"ח ניסן תשע"ח - 13.04.2018

ירושלים :
כניסת שבת 18:31
יציאת שבת 19:45

ת"א :
כניסת שבת 18:46
יציאת שבת 19:47

חיפה :
כניסת שבת 18:38
יציאת שבת 19:47

באר שבע :
כניסת שבת 18:48
יציאת שבת 19:47


שבת שלום !!!
הפופולארים
פורסם ע"י the-shadow ב: 11-06-2012, 19:25      
 (הצבעות #: 3)

 

שמעון וסיגלית התחתנו לפני כחצי שנה. הם שניהם בעלי תשובה שהתקרבו לחב"ד - הוא למד בישיבה והיא במדרשיה, נפגשו בשידוך, השיחות זרמו ותוך כמה פגישות החליטו כבר לכתוב לרבי.

 

לאחר החתונה עברו לגור עם הוריה של סיגלית ביחידת דיור מתחת לביתם, כדי לאפשר להם להסתדר כלכלית, שמעון התחיל ללמוד בכולל כהוראתו של הרבי לנצל את השנה הראשונה ללימוד תורה, וסיגלית התחילה לעבוד בחנות פרחים.

 

הקשר ביניהם טוב יחסית, התקשורת זורמת, בדר"כ אין מריבות ברוך השם, אבל שמעון מתלונן על כך שאשתו נמצאת הרבה עם אמה וזה מציק לו. היא בקשר מאוד קרוב ועמוק איתה וכל ערב כמעט היא עולה לבית הוריה, משוחחת עם אמה ומספרת לה איך עבר עליה היום. אמנם גם עם שמעון ישנן שיחות ובאמת זה אחד הדברים שמצאו חן בעיני שמעון כאשר פגש בה בשידוך – היה לו מאוד חשוב להתחתן עם בחורה מתקשרת, וברוך השם הוא מצא בה תכונה זאת ונהנה ממנה מאד, אבל הקירבה הפיסית לאמה וכח ההרגל מניע אותה להיות הרבה עם אמה, ולשמעון זה מאוד מפריע ובמיוחד כאשר זה קורה על בסיס יומי.

 

כששאלנו את סיגלית מה היא אומרת על העניין, היא אמרה שבאמת היא בקשר מאוד טוב עם אמא שלה, היא מאוד חשובה לה, אבל היא לא מרגישה שזה בא על חשבון בעלה – גם להם יש שיחות מאוד טובות. והיא לא מאמינה שצריך לנתק את הקשר הטוב שיש לה עם אמה בשביל לנהל זוגיות טובה, אפשר לטעמה גם לפתח קשר עמוק עם הבעל ובמקביל להשאר בקשר טוב עם האמא. 

 

האדם מנהל מערכות יחסים שונות בחייו – הורים, ילדים, חברים, עובדים, מנהלים וכמובן גם קשרי זוגיות. לכל מערכת יחסים ישנה חשיבות משלה, וכמובן שהשאיפה ליצור מערכות יחסים טובות בכל התחומים, אבל ניתן בהחלט לדרג את רמת החשיבות של המערכות השונות. ודאי שלא ניתן להשוות את החשיבות של הקשר עם הבוס לקשר עם האשה. אם אדם מוצא את החיבור שלו דווקא בעבודה ובבית החיבור לקוי ודאי שיש כאן משהו לא בריא ולא מאוזן. אבל, מה לגבי היחסים המשפחתיים? כולנו מבינים שהקשר המשפחתי הוא חושב יותר משאר הקשרים החברתיים שבחוץ, אבל האם ניתן לדרג גם את המערכות הפנים משפחתיות?

 

במערכת המשפחתית יש שלושה סוגים של קשרים – הקשר עם ההורים, הקשר עם הילדים והקשר הזוגי, ולמרות שגם כאן ישנה חשיבות גדולה לכל אחד מהקשרים, הקשר שצריך לתפוס את המקום הראשון בתודעה בפניות הוא הקשר הזוגי. 

 

למרות החשיבות של שאר הקשרים המשפחתיים, וכמובן שצריך לשמור על כיבוד אב ואם ללא תלות בגיל ובמצב המשפחתי, יש משהו יסודי בקשר זוגי שזקוק דווקא לניתוק פנימי מההורים ואותו ניתוק הוא זה שמאפשר ליצור קשר זוגי שלם והרמוני – "על כן יעזב איש את אביו ואת אמו ודבק באשתו והיו לבשר אחד". יש משהו בקשר הזוגי שמחייב יצירה של מעגל חדש. וכדי ליצור את אותו מבנה חדש, צריך לנתק את הקשר (הפנימי) למבנה הקודם. אפילו בנוגע לקשר עם הילדים, שהוא קשר עצמי וחזק בעל עוצמות הזדהות מאוד גדולות, גם כאן צריך תמיד לזכור שהפניות הראשונית צריכה להיות לקשר הזוגי, וכאשר הקשר עם הילדים תופס מקום על חשבון הזוגיות (וזה יכול להיות מאוד נפוץ) זה בהחלט עלול לעורר בעיות כאלה או אחרות בקשר. 

 

לכן, במקרה שלנו ודאי שקשר טוב עם ההורים הוא דבר רצוי ובריא, סביר להניח שהוא גם הגורם ליכולת הפנימית של סיגלית לתקשר, מה שודאי תורם רבות לזוגיות, אבל היה מאוד רצוי להשקיע כמה שיותר זמן, אנרגיות ותשומת לב מיוחדת לבעל, כמובן מתוך שמירה על כבוד האמא. היה מומלץ לשוחח ולקבוע ביחד זמנים מוגדרים בה סיגלית מדברת עם אמה, זמנים המקובלים על בעלה. בפרט לאור העובדה שהם גרים בשכנות להורים, ולכן יש לשים הגבלה מיוחדת ולא להסחף אחר הנוחות וההרגל הקודם ובמיוחד כשמדובר בשנה הראשונה שזהו הזמן העיקרי לבניית יסודות הקשר שיהוו את הבסיס להמשך חיים זוגיים יפים ומאושרים.


תגיות:
חזרה
  • תגובות: 0
  • צפיות:1487
אינך רשום או מחובר לאתר כעת
כדי להנות מתכניו המלאים של האתר הירשם עכשיו או התחבר לאתר דרך תיבת ההתחברות

eXTReMe Tracker