טיפות » כתבות בעניין זיווג ומזל » לשמור על הניצוץ בחיי הנישואין: המדריך לאישה

קטגוריות

זמני כניסת השבת
כניסת ויציאת שבת פרשת תזריע מצורע תשע"ח :
כ"ח ניסן תשע"ח - 13.04.2018

ירושלים :
כניסת שבת 18:31
יציאת שבת 19:45

ת"א :
כניסת שבת 18:46
יציאת שבת 19:47

חיפה :
כניסת שבת 18:38
יציאת שבת 19:47

באר שבע :
כניסת שבת 18:48
יציאת שבת 19:47


שבת שלום !!!
הפופולארים
פורסם ע"י the-shadow ב: 2-09-2011, 08:30      
 (הצבעות #: 3)

 

"איך אני יכולה לשמור על הניצוץ בחיי הנישואין?" את שואלת. "הבית הפוך, שלושה ילדים מושכים לי בחצאית, הרוטב לספגטי כמעט נשרף, ואני לא יודעת איך נשלם את חשבון החשמל. למי יש בכלל זמן לחשוב על ניצוצות?"

 

 

בגישה הרווחת הזאת יש שתי טעויות בסיסיות:

1.שזה בסדר להתעלם מהצורך בניצוצות.

2.שדרוש זמן רב כדי ליצור אותם ולשמור עליהם.

 

 

מובן שאם יצירת ניצוצות דורשת השקעה מרובה, אז אין לנו זמן – אבל היא לא. הדבר הראשון הוא לא להתייאש, לא לשקוע בהוויה "נטולת ניצוץ", ולדעת באופן מציאותי מה יוצר אותם.

 

אם יש לך ילדים קטנים (למעשה, אם יש לך בבית ילדים בכל גיל!), ודאי לא תוכלי להגיש ארוחות גורמה מורכבות לאור הנר, אבל זה לא אומר שאת לא יכולה להכין ארוחה נחמדה, שאת לא יכולה לבשל את המאכלים האהובים על בעלך. לא מדובר במצב של 'או ארוחת גורמה לאור נרות או פסטה עם קטשופ'. למרות שבישול המאכל האהוב על בעלך הוא פעולה פשוטה למדיי, הוא משדר לו, "אכפת לי ממך"; "הצרכים שלך חשובים לי".

 

 

גם גילוי עניין ביום העבודה של בעלך, יכול לשמור על חיוּת הנישואין שלכם. יתכן שאת נוטה לרחף כשהוא מספר לך על העבודה שלו. צאי מזה. שבי זקוף. אם הוא חשוב לך, חשוב לך גם מה שהוא עושה. אני זוכרת שלפני כמה שנים ניסיתי לארגן פעילות חברתית לקבוצת נשים שכל הבעלים שלהן עבדו באותו המקום. אחת הנשים אליה התקשרתי כדי לבקש ממנה להשתתף, נשמעה חסרת עניין במיוחד. "למה שאני אבוא? זאת העבודה של בעלי. זה לא קשור אלי", היא אמרה. הרשו לי לחלוק עליה.

 

אחרי יום ארוך – בבית או בחוץ – כולנו אוהבים להשתחל לבגדים הנוחים ביותר שלנו. אולם הרשו לי להבהיר: בגדי טריקו דהויים ומהוהים לא מועילים לשמירה על הניצוץ. מגיע לבעלים שלנו שנשקיע לפחות את אותה רמת תשומת לב (למעשה יותר) להופעה שלנו, כמו שאנחנו משקיעות לפני יציאה עם חברות לצהריים או עם זוג נוסף לארוחת ערב. בעוד שהחלפת כל הבגדים לא תמיד אפשרית או פרקטית (במיוחד אם אנחנו מבשלות את הארוחה הנחמדה עם כמה ילדים שזועקים לתשומת לב ברקע), מבט מהיר במראה כד לסדר את הבגדים ולחדש את האודם, דווקא כן.

 

מעשים קטנים מעין אלה אומרים: "אני שמחה שאתה בבית", "חיכיתי לראות אותך".

 

ובדיוק כמו שאנחנו נהנות לקבל מחמאות (עייני במדריך לגבר), כך גם הבעלים שלנו. הם צריכים לדעת כמה אנחנו גאות בעבודה הקשה שלהם, באחריות שלהם, בזה שהם מוצאים זמן ללמוד ולצמוח, בנאמנותם לנו ולילדים.

 

למרות שאין ספק שבכל מערכת זוגית יש מקום לערבים רומנטיים – ואני בהחלט לא רוצה לזלזל בכך – אנחנו לא צריכות להרגיש שאנחנו חייבות להמתין לרגעים נדירים אלה כדי לעבוד על שמירת חיי הזוגיות שלנו; או שאין דרכים שונות ומגוונות לשמור על רחישת הגחלת. כל זוג צריך למצוא את הדרך המיוחדת לו.

 

הדרך הזו לא אמורה לדרוש השקעה רבה. היא לא צריכה לקחת הרבה זמן. היא לא אמורה להיות יקרה או מסובכת. היא פשוט צריכה להיות עקבית וסדירה. אנחנו לא יכולות להרשות לדרישות הקיום היומיומי שלנו להציף אותנו עד לנקודה שבה נשכח ליצור קשר עם הבעלים שלנו. זה הסוד האמיתי של שמירת הניצוץ בחיי הנישואין – להפוך את מערכת היחסים שלנו עם הבעל לראשונה במעלה.

 

 

*מתוך האתר אש התורה

 


תגיות:
חזרה
  • תגובות: 0
  • צפיות:1823
אינך רשום או מחובר לאתר כעת
כדי להנות מתכניו המלאים של האתר הירשם עכשיו או התחבר לאתר דרך תיבת ההתחברות

eXTReMe Tracker